Předvánoční Vídeň

Café at the pharmacist, Vánoční trhy a mnohem více

Před chvilkou odbila sedmá hodina večerní a poslední z nás (já) se došourali do autobusu vezoucího z Vídně zpět výpravu složenou především ze současných a bývalých studentů farmaceutické fakulty, jejich přátel i jedné milé indické posily. Vracíme se příjemně uchození, plní prvotřídních dobrot, nadšeni z krás města, s odlehčenými peněženkami, ale především spokojení.

Vstávalo se na sobotu nepříjemně brzo, podezřele znějící jména ze seznamu trochu podle očekávání nedorazila, doběhli jsme pro zapomenuté občanky, douzavírali jsme poslední cestovní pojištění na mobilech a dokonalá idylka mohla započít.
Po dospání v autobuse na nás u vídeňského fotbalového stadionu vysvitlo příjemné sluníčko a bez mráčku vydrželo po celý den.

Pár stanic metrem, polorychlá orientace ve městě a už jsme stáli před největším vánočním trhem v celé Vídni na Rathausplatz. Rozlehlost však zapadla pod návalem davů dárkůchtivých obyvatel Vídně a turistů (bez nadsázky většina pocházela z ČR). Trocha mačkání však za tu nádheru, rozmanitost, barvu a často i vůni na pultech dřevěných budek stála.

Pokračovali jsme srdcem města a prošli několika dalšími vánočními trhy nacházejícími se vedle největších klenotů vídeňské architektury (císařský palác, národní muzeum, ...).
Holky cestou ke Katedrále sv. Štěpána nadchnul nějaký naháč ve výloze butyku, mě (a pár dalších čestných výjimek) pro změnu spíše kouzelná, na někoho až možná příliš filmová, vánoční výzdoba města, dotvářející s katedrálou v pozadí tu náladu, která vás na chvíli donutí pustit starosti z hlavy. Za zmínku stojí i prvnímu pohledu skrytá kavárna spojená s obchodem se suvenýry umístěná v netradičním prostředí tradiční barokní lékárny, na kterou zůstává vzpomínka v názvu podniku (foto) a výzdoby na stěnách.

Při rozchodu se každý vydal dál podle svých tužeb a určitě nikdo nemohl udělat chybu. Rozhodně ji neudělali ti, kteří se svezli na Schönbrunnský zámek, který už po setmění pro mne představoval další z vrcholů dne.
Shrnuto, podtrženo, ať už jste se vydali po vánočních nákupech nebo spíše po městě, vídeňský zájezd přispěl ke zlepšení nálady před nástrahami posledního předprázdninového školního týdne.

Výlet byl precizně připraven a zorganizován zásluhou spolupráce našich holek Danči Novákové (můžete ji znát jako vrchní kopírovačku) a Twin koordinátorky Aničky Šulcové. Spokojenosti přidala i spolehlivost dnešní Karosy, což také nebývalo v minulosti pokaždé pravidlem :). V neposlední řadě jsme si mohli užít i proto, že všichni účastníci byli disciplinovaní a dochvilní. Za plakátek děkujeme Míše Krivošové. Pokud jste s námi z jakéhokoli důvodu nejeli a reference účastníků, případně článek Vás navnadily, už nyní se můžete těšit na další aktivity zahraničního oddělení SČSF v novém roce.

Pod viremCafe at the PharmacistStephansplatz