World Pharmacists Day - 25. září

“Pharmacist: Your partner in health”

Každým rokem den 25. září již tradičně patří farmaceutům, a ačkoli jimi mnozí ještě nejsme a zatím se jen pilně snažíme a především doufáme, že jednoho dne se jimi budeme moci nazývat, tento den bychom si také měli připomenout. Jak už to bývá, před někým leží cesta za titulem kratší a schůdnější, před někým delší a hrbolatější, o to sladší ale bude vytoužený cíl.

Snad všichni z nás si na praxi vyzkoušeli, jaké je pracovat v lékárně či v blízkém zdravotnickém zařízení. Všichni jsme v životě do lékárny zavítali a s magistry farmacie přišli do styku. Každý jeden z nás má svůj určitý důvod, proč se na farmacii dal.

Světový den farmaceutů můžete podpořit či se do něho zapojit tím, že si na den vyměníte profilovou fotku za fotku s lištou World Pharmacists Day/25th September, a to na adrese, kterou naleznete na konci příspěvku. Zároveň jsme pro vás připravili mini seriál o různých odvětvích farmacie, který vydalo IPSF ku příležitosti Pharma Week, který probíhá tento týden a je završen právě dneškem – seriál přeložených textů budeme postupně vypouštět na facebookých stránkách.

#WorldPharmacistsDay

Profilovku si můžete vylepšit tady.

Prohlášení prezidentky FIP si můžete přečíst zde.

World Pharmacists Day