USKLADŇOVÁNÍ LEDNIC

I tento rok nabízí SČSF možnost uskladnění vaší lednice či mikrovlnnky, a to v místnosti A1/424 kolejí Na Kotli. Oproti minulým rokům je však letos několik novinek. Uskladnit lednici (L) či MW je možné pro:

  • člena SČSF proti předložené kartičce - ZDARMA (max.1 L + 1 MW),
  • studenta FaF, který si při uskladnění založí členství v SČSF (50,- Kč) - ZDARMA (max. 1 L + 1 MW),
  • ostatní - 50,- Kč/ ks (L nebo MW).

Své lednice a MW si můžete uskladňovat od 21. 6. 2016 od 18.00 a v následujících termínech (další pak budou ještě zveřejněny):

  • út 21. 6. 2016: 18:00-20:00,
  • st 22. 6. 2016: 18:00-20:00,
  • pá 24. 6. 2016: 18:00-20:00,
  • po 27.6.2016: 18:00-20:00,
  • út 28.6.2016: 11:00-13:00,
  • čt 30.6.2016: 12:00-14:00,
  • pá 1.7.2016: 15:00-17:00.

Zároveň se chceme ještě jednou omluvit za uzavření Kopírovací místnosti SČSF z technických důvodů, které už bude trvat až do konce ak. roku. Kopírovací místnost bude znovu otevřena až od října. Děkujeme za pochopení a přejeme mnoho úspěchů u zkoušek!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

World Pharmacists Day - 25. září

“Pharmacist: Your partner in health”

Každým rokem den 25. září již tradičně patří farmaceutům, a ačkoli jimi mnozí ještě nejsme a zatím se jen pilně snažíme a především doufáme, že jednoho dne se jimi budeme moci nazývat, tento den bychom si také měli připomenout. Jak už to bývá, před někým leží cesta za titulem kratší a schůdnější, před někým delší a hrbolatější, o to sladší ale bude vytoužený cíl.

Snad všichni z nás si na praxi vyzkoušeli, jaké je pracovat v lékárně či v blízkém zdravotnickém zařízení. Všichni jsme v životě do lékárny zavítali a s magistry farmacie přišli do styku. Každý jeden z nás má svůj určitý důvod, proč se na farmacii dal.

Světový den farmaceutů můžete podpořit či se do něho zapojit tím, že si na den vyměníte profilovou fotku za fotku s lištou World Pharmacists Day/25th September, a to na adrese, kterou naleznete na konci příspěvku. Zároveň jsme pro vás připravili mini seriál o různých odvětvích farmacie, který vydalo IPSF ku příležitosti Pharma Week, který probíhá tento týden a je završen právě dneškem – seriál přeložených textů budeme postupně vypouštět na facebookých stránkách.

#WorldPharmacistsDay

Profilovku si můžete vylepšit tady.

Prohlášení prezidentky FIP si můžete přečíst zde.

World Pharmacists Day

 

 

Zdravotnictví 2015

Ve čtvrtek 27. listopadu 2014 se v Praze uskutečnila konference Zdravotnictví 2015, která měla přiblížit, jak vyplývá z názvu, plánované dění ve zdravotnictví na příští rok. V úvodu přivítal účastníky akce premiér České republiky Bohuslav Sobotka, který hovořil především o nutnosti vybudování dostupných a kvalitních sociálních služeb a zdravotnictví, o ekonomické efektivitě a stabilitě a o zájmu vlády o zpětnou vazbu a strukturovanou debatu. Podobně nic neříkající proslov měl i ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, který hovořil o ekonomicky příznivých výsledcích během vládnutí současného kabinetu, o nutnosti se věnovat refinancování lůžkové a dlouhodobé péče a nutnosti změnit postgraduální vzdělávání lékařů.

Číst dál...

Beánia farmaceutov 2014

Dne 5.11.2014 jsme byly vyslány abychom se zúčastnily jako oficiální delegáti SČSF Beanie Farmaceutů pořádané Slovenským Spolkem Studentů Farmacie (SSSF). Beánie je hlavní studentská společenská událost roku, na rozdíl od nás nemají klasický ples v jarním období, tudíž se zde sešli jak studenti, tak i pedagogové místní Univerzity Komenského. Letošní Beánie byla v duchu swingu, swingové hudby a swingových outfitů - vše bylo dokonale sladěné.

Číst dál...

Slovenská Beánia farmaceutov

Víte co je Beánia? Já to nevěděla, dokud jsem na jednu nedostala pozvánku. A tak jsem byla nucena nechat si slovo Beánie vyhledat googlem. Dle Wikipedie je Beánie studentská slavnost, na které starší studenti přijímají nově zapsané studenty mezi sebe. Zvyk pochází už ze středověku a jako je imatrikulace přijímání nových studentů učiteli, beánie je přijímání nových studentů starými. To je možná jeden z důvodů, proč beánie z pravidla nebývají organizovány fakultou nýbrž samotnými studenty.

Byla jsem pozvána na „Beánii farmaceutov“ z farmaceutické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Tato akce je každoročně organizována našimi přáteli ze Slovenského spolku studentů farmacie. Farmaceutická beánie si v Bratislavě, jako jedna z mála v současné době, drží vysokou společenskou úroveň a tak mezi samozřejmosti patří i společenské oblečení účastníků. Letošní akce byla ale trochu jiná. Konala se v prostorách původně industriální budovy, nyní velmi zajímavého metropolitního klubu LOFT! a nesla se v duchu rock’n’rollu. Hned při příchodu na akci nás vítaly zvuky cimbálovky, která hrála slovenské i české lidové písně. Následovaly úvodní proslovy, klasické předtančení jako známe z plesů a pak už se opět za zvuků cimbálové muziky servírovala večeře. Ano večeře! Součástí vstupenky byla i tříchodová večeře a účastníci si mohli vybrat z několika hlavních jídel. Poté nastoupily na podium rock’n’rollové kapely a taneční parket se během minuty zaplnil. Rock’n’rollovou smršť o půlnoci přerušilo losování tomboly a společný slavnostní přípitek páťáků a prváků. Ještě než všichni zúčastnění stačili nabrat síly, na scéně byla druhá kapela, opět hrající dynamický rock’n’roll a pokračovalo se až do brzkých ranních hodin.

Možná to bylo tím, že jsem předtím slovo beánie ani neznala, takže jsem do Bratislavy odjížděla bez jakékoliv představy, co bude následovat. Každopádně zpět do Hradce jsem si přivezla nejen plno puchýřů a otlaků z protančené noci, ale hlavně plno zážitků s novými přáteli, které jak doufám potkám opět příští rok, kdy si Beánii rozhodně nenechám ujít. A to samé doporučuji i Vám!

 

DSC 0108-69