5th SPC Leadership Camp Kraków 9.-12. září 2016

Již pátý ročník Slovak-Polish-Czech Leadership campu se konal letos v září. Hostitelským městem byl Krakov. Účastníci se tedy mohli těšit na množství soft-skillových seminářů, ale i na krásné historické město. Vyjeli jsme o den dřív, abychom si ještě stihli projít centrum. Začali jsme prohlídkou vrchu Wawel, se kterým je spjata historie nejen Polska, ale i ostatních zemí, takže i maďarská část účastníků si přišla na své. Krakov je bývalé hlavní město a hrad byl dlouhá staletí rezidencí polských králů. Při procházce jsme si poslechli pověsti o zdejším drakovi a holubech, kteří hrad chrání.

14324492 1133875530026203 1685749433268084807 o

První velké překvapení byl náš hostel Luneta. Nacházel se nedaleko vlakového nádraží a byla to stará pevnost, kterou před necelým rokem přestavěl polský podnikatel na moderní ubytovací zařízení. Kromě kouzelného prostředí pro několik prvních ice-braekingových her tu i vařili výborné snídaně. Z hostelu jsme to měli jen kousek tramvají do vzdělávacího centra, kde probíhaly všechny semináře.

Slack for iOS Upload

Rozdělili jsme se do dvou skupin, které měly trochu odlišné programy. Nás hned dopoledne čekala asi největší výzva celého SPC v podobě Public Speaking. Témata byla libovolná, zaměřovali jsme se především na samotný projev a trenéři na závěr každému individuálně poradili, na jaké nedostatky se má příště zaměřit. To nám pomohlo vylepšit se na večerní TED Talk, kde už se mluvilo přede všemi. Další den jsme se věnovali tréninkům správného vyjednávání a vedení. Probrali jsme hierarchii potřeb podle Maslowa i manažerský vývoj dle Blancharda. Poslední den už většina jela domů, ale ty nejvytrvalejší ještě čekal závěrečný seminář o emoční inteligenci.

Slack for iOS Upload 2

Tématem celého víkendu byla Slavic Power in Cracow. Během přestávek jsme hromadně zdobili Morenu, kterou jsme poslední večer pronesli městem a hodili do Visly. Organizátoři si pro nás nachystali množství doprovodného programu. Každou lekci zpestřili zábavnou a někdy i pohybovou aktivitou, takže naše koncentrace neupadala. Pilně jsme se vzdělávali, dostávali se ze své komfortní zóny a překonávali sami sebe. Hlavně jsme ale vytvořili nová přátelství a užili si spoustu zábavy!

Slack for iOS Upload 1