O SEPu

Student Exchange Programme, neboli SEP, je největší projekt IPSF, který umožňuje studentům vycestovat na praxi v různých odvětvích farmacie do více než 60 zemí celého světa. SČSF patří mezi nejaktivnější země zúčastňující se SEPu a ročně přijme za účelem praxe ve veřejných, nemocničních lékárnách a ve výzkumu přes 30 zahraničních studentů, zatímco možnost vyjet dostává více než 50 českých studentů.

Cílem tohoto projektu je zejména obeznámení českých studentů s fungováním lékárenství, zdravotnických systémů nebo průmyslu v jiných krajinách, co obohacuje studenta o rozhled v dané tématice a mnoho profesních zkušeností. Student má unikátní možnost porovnat systémy, jejich výhody a nevýhody a tím získává potenciál uplatnit svoje poznatky na domácí půdě. Mimo to se studenti v zahraničí zdokonalují v používání cizího jazyku, komunikačních schopnostech a v neposledním řade získají i znalosti kulturní. Vzhledem k bilaterálnosti stáží je dalším z cílů projektu poskytnout náhled do chodu a specifik české farmacie studentům ze zahraničí.    

 

Více o SEPu se dozvíte na webových stránkách www.sep.ipsf.org
nebo kontaktujte přímo Student Exchange Officer na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Prezentace s informacemi o SEPu Prezi a přihlašování na aktuální školní rok naleznete zde.

 

 

Chcete si nadcházející léto vrchovatě aktivně užít, odpočinout si po školním roce a současně si moci s čistým svědomím říct, že jste vykonali mnohé pro své vzdělání, rozhled, cizí jazyky a CV?

Umíte si představit lákavější průběh praxe, než skončit každý den po vykonání povinností na vyhřáté pláži, či při všemožných radostech studentského života spolu se studenty farmacie z celého světa?

Znáte způsob, jak lépe poznat kulturu, společnost, historii i možný vývoj národa, než prožívat všední život v městských ulicích v zaměstnání mezi obyčejnými lidmi a studenty?

Už jste o SEPu něco zaslechli, ale až doposud jste si vždy říkali, že to vyzkoušíte až ve vyšším ročníku? Proč ne letos?!

 

Ať už je Vaše osobní motivace jakákoli, jedno Vám slíbit mohu, se SEPem zaručeně léto nepromrháte a budete na něj navždy v dobrém vzpomínat.