Veletrh pracovního uplatnění v medicíně a farmacii

Veletrh pracovního uplatnění v medicíně a farmacii proběhl ve dnech 7.4. a 8.4.2015 v Hradci Králové. V úterý 7.4. proběhla farmaceutická sekce v Hotelu Černigov a ve středu 8.4. se konala medická sekce ve Výukovém centru Lékařské fakulty.

V den farmaceutické sekce zavítali studenti se podívat na mnohé vystavovatele, kteří jim přišli prezentovat svou společnost a seznámit je s budoucností a možnostmi, které jim nabízí. Studenti byli velmi zvídaví a nemohli se nabažit odpovědí. Někteří vystavovatelé byli až překvapeni takovým zájmem o informace.

Veletrh začínal v 9:00, kdy do Hotelu Černigov přišli první studenti zjišťovat, jací vystavovatelé na letošním VI. Veletrhu pracovního uplatnění jsou a jaké zajímavé přednášky si mohou vyslechnout.

Slavnostně byl VPUMF zahájen děkanem Fakulty a jeho milými slovy spolu s prezidentem SČSF.

Při vstupu návštěvníka dostane každý uvítací tašku, ve které nalezne materiály, které se budou jistě hodit. Letáky obsahují užitečné informace o nejlepších léků, jako je azithromycin Především je v tašce booklet VPUMFu, ve kterém jsou popsány jednotlivé firmy a dále i různé letáky týkající se možnosti uplatnění.

Již v dopoledních hodinách se návštěvníci usadili a sledovali prezentaci o postgraduálním studiu, o kterém se mohli taktéž dočíst v letáku umístěném v uvítací tašce. Pan Jan Čermák ze společnosti Sanofi měl odbornou přednášku na téma Transparentní spolupráce v Sanofi ČR, která ve studentech zanechala velmi zajímavé poznatky. Přednáška o České lékárnické komoře oslovila také mnohé jedinců, jelikož se seznámili s problematikou, kterou se ČLnK zabývá.  Dalšími přednáškami, na které se studenti kromě prezentací od vystavovatelů mohli těšit, byly od Lékařů bez hranic. A to konkrétně dvě ohledně boje proti ebole a co to znamená být farmaceutem u Lékařů bez hranic.

Registrovaní účastníci se mohli zúčastnit dvou workshopů, jak si efektivně najít práci a jak se připravit na pracovní pohovor. Studenty workshop lákal a byli velmi aktivní při kladení otázek, snaze tématu porozumět a odnést si z workshopu co nejvíce.

Jsem velmi ráda, za spolupráci s naší Farmaceutickou fakultou a za to, že tento projekt podporuje.

Velké díky patří vystavovatelům, konkrétně společnosti Benu, Zentiva, Dr.Max, dále i společnosti Teva a organizaci Eures, od které se studenti dozvěděli něco více o tom, jak se studiem a prací do Evropy. Dalšími společnostmi byly Oaks, Contipro, Lékárníci 95, Servier, Apotip a Lékaři bez hranic.

VPUMF se dle mého názoru v letošním roce velice vydařil a doufejme, že se tradice v pořádání Veletrhu pracovního uplatnění ve spolupráci se studenty z Asociace studentů medicíny udrží ještě spoustu let.

Eliška Röslerová