Prvácká party

PRVÁCKÁ PÁRTY – PŘIVÍTÁNÍ PRVÁKŮ

Věřím, že pro nikoho z vás není novinkou, že ve středu 9. října byla na „naši prváckou počest“ Spolkem českých studentů farmacie uspořádána Prvácká párty. Pokud o této akci čtete poprvé, vaše škoda, o hodně jste přišli. O tom, co se chystá, se náš první ročník, dozvěděl již na Úvodu do studia a myslím, že to byla jedna z mála věcí, která nás v tomto poučném dni prosezeném v Nové posluchárně přiměla otevřít diáře a konečně začít něco psát. Pro jistotu dvakrát podtrhnout a zakončit vykřičníkem. Pokud někomu nemluvím z duše, tak se mu předem omlouvám.

A co mě vlastně tak nalákalo, že jsem zvedla zadek z Palachových kolejí a vydala se ne zrovna vlahým, teplým večerem až Na Kotel? Nevím, jak vás, ale mě na první pohled na facebookovém plakátku zaujal nápis: „Na všechny příchozí farmaprváky čekají kupony na 3 drinky ZDARMA.“ Koho by „nepraštilo“ do očí, že může pít zadarmo?

Oficiální začátek byl naplánován na 19:00. Jak je ale mým častým (zlo)zvykem dorazila jsem na místo určení (Menza Na Kotli) až těsně před devátou hodinou. Myslím, že to ale ničemu neuškodilo, zábava se teprve rozbíhala a prostory menzy nebyly ani zdaleka zcela zaplněné – zatím. Hned u vchodu si každý mohl založit členství v SČSF a pokud byl dotyčný prvák, pokračoval dál bez placení.

Celým večerem nás svým moderováním provázel víceprezident SČSF Lukáš Höchtberger ahudební doprovod zajišťoval na pódiu DJ pult, před kterým se, jak hodiny ubíhaly, shlukovalo čím dál tím více tanečníků.

Program párty doplňovaly i soutěže, které se soustředily hlavně na alkoholovou výdrž farmáků, jak novopečených, tak ostřílených. Dvě až tři družstva proti sobě soupeřila v pivní štafetě a některá vyhrála vážně jen o hlt. A co že s námi studium na farmačce po pár letech udělá? To předvedlo právě jedno z vítězných družstev – „Na kaši“ – sestávající ze studentů 4. ročníku. To nemělo s poražením svých soupeřů nejmenší problém.

Kolem jedenácté se některá místa v menze stala přímo neprůchozí, šlo převážně o prostory baru (jak jinak) a tanečního parketu. To začínala akce nabírat „grády“.

Určitě jsem nebyla jediná, komu dělalo druhý den ráno nemalé problémy vstávat do školy a to ještě k tomu už na osmou…

PT