World Aids Week

DSC 7799Spolek českých studentů farmacie se zapojil do kampaně World AIDS Week. V rámci této kampaně si studenti vymysleli a připravili hned několik způsobů, jak zvednout informovanost obyvatel o tomto onemocnění a zároveň, jak pomoci nadaci, která pracuje s lidmi, kteří jsou HIV pozitivní.

V úterý 28. 12. 2017 se od 18:00 na farmaceutické fakultě konala přednáška s tématem HIV/AIDS v rámci World Aids Week. V posluchárně seděli studenti, ať už z řad farmacie, či medicíny, tak i široká veřejnost. Přednáška se dotýkala mnoha témat spojených s HIV/AIDS. Od toho, jak je možné se nakazit a jak to naopak možné vůbec není, přes projevy nemoci, možnosti prevence, testování, léčby, až k tomu, jak na nemoc nahlíží ostatní. K tomu, že ve společnosti jsou HIV pozitivní lidé často odsuzování, ať už se jedná o život profesní, či osobní. Po skončení přednášky se v posluchárně prodávaly červené stužky, které jsou jakýmsi symbolem boje proti AIDS. Symbolem lidí, kterým tato nemoc není lhostejná, ať už jsou pozitivní nebo ne.

Číst dál...

Čaj o páté 2017

Soutěž v ochutnávání jednodruhových čajů neboli Čaj o páté se opět konala v koridoru Farmaceutické fakulty. Zahájení v 17 hodin se ujala Mgr. Hubíková z Megaphyt Pharma. Po krátkém úvodu se soutěžící pustili do ochutnávání deset vzorků jednodruhových čajů, každý si zapisoval matečnou rostlinu a čeleď v češtině i latině.

 

Číst dál...

Antibiotický týden

Do boje proti nesprávnému užívání antibiotik se již potřetí vydali studenti naší fakulty. Antibiotický týden je každoročně vyhlašován Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a proběhl od 13-19.listopadu. Účel tohoto týdne je poukázat na problematiku těchto léků obecně a to, jak varovat veřejnost, tak i připomenout lékařům a dalším zdravotnickým odborníkům, jaká hrozba se s tímto spojuje a může se tak stát těžko řešitelná. Spolek českých studentů farmacie si organizaci celého týdne vzal pod svá křídla.

Číst dál...

Seminář Eucerin

Seminář Eucerin - Dermokosmetika v prostřední lékárny

V úterý 7. 11. proběhl na Farmaceutické fakultě seminář na téma „Dermokosmetika v prostředí lékárny“, který byl připraven ve spolupráci se značkou Eucerin, kde se účastníci mohli dozvědět, jaké vlastně má dermokosmetika místo v lékárně a v podpůrné terapii některých kožních onemocnění, konkrétně atopického ekzému a aknózní pleti. Témata byla ještě doplněna o představení kosmetiky určené pro zralou pleť, jelikož i o tu je v lékárnách velký zájem.

Číst dál...

Zahradní slavnost SČSF - 16.5.2017

V čase těsně, než začínají první zápočty a zkoušky v předtermínech, na místě, kterým se pyšní jen málokterá fakulta – v botanické zahradě, se v úterý 16.5.2017 sešli studenti, akademičtí pracovníci a zaměstnanci fakulty poslechnout si jazzovou kapelu Art Jazz Band Hradec Králové, osvěžit se míchanými drinky, zopakovat si botaniku při prohlídce skleníku, zahrát si kroket a pétanque nebo jen poklábosit v příjemném prostředí teplého májového večera. To vše nabídla akce Spolku českých studentů farmacie pojmenovaná stejně jako známá hra prvního českého prezidenta.

1 4

Číst dál...