HealthComm kongres

Ve dnech 27. 2. 2015 - 28. 2. 2015 jsem měl možnost se zúčastnit dvou denního již 39. kongresu pro lékárníky a farmaceutické asistenty - Hradec Králové pořádaný společností Health Communication s.r.o.

Health Communication s.r.o. je společností, která se zabývá marketingovou komunikací v prostředí farmacie. Tvoří a vyvíjí moderní formy marketingu na základě nových trendů komunikace. Zjednodušuje, usměrňuje a předává informace z oblasti farmacie a zdravé výživy koncovým zákazníkům.

Naše aktivity tvoříme dialogem s odborníky v oblasti farmacie, marketingu a komunikace.Health Communication s.r.o. využívá těchto zkušeností pro rozvoj trhu prevence široké veřejnosti vedoucí ke zdraví nás všech.

Projekt Healthcomm se zabývá pořádáním odborných seminářů, kongresů, sympozií a výstav v oblasti zdraví a farmacie.

Možnost zúčastnit se tohoto kongresu mi poskytl Spolek českých studentů farmacie (SČSF), který získal určitý počet bezplatných voucherů pro studenty Farmaceutické fakulty od Health Communication s.r.o. Jednalo se již o 6. ročník tohoto odborně vzdělávacího kongresu.

A moje hodnocení: výborně!

7605050018059 kongres healthcomm hradeckralove 2015

 

Na kongresu jsem se dozvěděl mnoho nových informací, které se mi budou do života určitě hodit. Mohl jsem shlédnout odborné přednášky na téma: „Nejčastější zažívací potíže kojenců“, „Péče o dětský nos“, „Zpátky ke kořenům“, „Artróza a její léčba“  , "Liposomální mikroenkapsulace  - moderní řešení nedostatečné resorpce železa z potravy", „Rýma  - příčiny, léčba, komplikace a prevence“, „Suplementace hořčíkem a vitaminy skupiny B“, „Ústní hygiena a její vliv nejenom na orální zdraví“ , „ Šetrná léčba kašle - jaký lék vlastně zvolit?“, "Kritéria výběru volně prodejných léčiv při samoléčbě bolesti", „Průjem – musíme vždy k lékaři?“. (http://www.healthcomm.cz/kongres_57_odborne-prednasky_kongres-hradec-kralove.html)

0275140021091 kongres healthcomm hradeckralove 20153972590011081 kongres healthcomm hradeckralove 2015

Dále jsem měl možnost shlédnout mnoho produktových sdělení společností nejrůznějších značek, kde prezentovali svoje nové výrobky. V souvislosti s tím nechyběly 2 velké přestávky, kdy jsme měli možnost obejít „reprezentační stánky“ společností a zeptat se jich na vystavované a nové produkty. Byla s tím spojena také soutěž, kdy jsme dostávali od prezentujících barevné puntíky na formulář, který jsme odevzdali a ze kterých se na konci pátečního dne losovalo pět poukazů na nákup v H&M v hodnotě 5 000Kč (moje maličkost jeden vyhrála).

Také byla možnost shlédnout mnoho 3D edukačních videí.

Na tomto 39. kongresu byla možnost také poprvé vyzkoušet online hlasování na různé kvízové otázky v souvislosti na danou problematiku pomocí hlasovacího zařízení, což určitě zvedlo míru pozornosti, ale také byla možnost vyhrát „balíčky“, protože některé z těchto otázek byly soutěžní. To se povedlo některým naším studentům též.

4004570014035 kongres healthcomm hradeckralove 2015078358006076 kongres healthcomm hradeckralove 2015

V průběhu kongresu byla také možnost vyplňovat určité formuláře, ze kterých se na konci každého kongresového dne losoval poukaz pro 2 osoby na „Vital Víkend“ a v sobotu také losování o mininotebook, jako hlavní cena tomboly.

Na kongresu nechybělo bohaté občerstvení, dokonce i doprovodný „Večerní program“ v pátek večer.

Celým pátečním kongresovým dnem nás provedl příjemný moderátor Vojtěch Bernatský! Zpříjemnil nám atmosféru mezi odbornými přednášky a následně také večer u skleničky dobrého vína!

2743530025095 kongres healthcomm hradeckralove 2015

Závěrem. Na kongresu jsem měl možnost být i v minulém roce, avšak tento kongres byl velice vydařený, předčil opět moje očekávání. Měl jsem možnost se seznámit s pořadateli kongresu, reprezentanty společností, ale také s mnoha magistry z okolí Hradce králové. Pokud by byla možnost se opět zúčastnit v příštím roce, určitě bych neváhal a využil této možnosti!

Celá fotogalerie z kongresu: http://www.healthcomm.cz/fotogalerie_57.html