SPC Leadership Camp Bratislava 14.-17.11. 2014

V listopadu jsme se zúčastnili Slovak-Polish-Czech Leadership Campu v Bratislavě, který pořádal Slovenský spolok študentov farmácie. Tento kemp má již dvouletou tradici, historicky první se pořádal u nás v Hradci Králové v roce 2012. Sjede se vždy 10 účastníků z každé země, kteří spolu tráví tři dny nabité softskillovými semináři, které všechny probíhají v angličtině.

spc4

První den jsme navštívili workshop na téma Fundraising neboli jak získat prostředky na svůj projekt. Prezident slovenského spolku, Milan Berstling, nám přiblížil, co se od nás očekává, pokud chceme získat nového partnera, jak přesně ho sehnat a jak probíhá vyjednávání a komunikace s partnerem. Jako večerní program si pro nás organizátoři připravili ice-breakingové hry, abychom se seznámili se studenty z ostatních zemí. Na druhý den jsme byli náhodně rozděleni do dvou skupin a začalo se se softskillovými trainingy. Training je druh interaktivního semináře, kterého se účastní kolem patnácti lidí, aby všichni měli prostor se dostat ke slovu. Tématem prvního dne campu bylo Communication and  Feedback a pro druhou část dne Time Management. Aktivní formou jsme se dozvěděli, jak správně přijímat a dávat zpětnou vazbu, a jak si umět zorganizovat čas. Večer nás slovenští kolegové vzali na kuželky, kde jsme se ve smíšených družstvech utkali o první místo.

spc1

Druhý den jsme měli trainingy na téma Public Speaking a Project Management. Každý účastník si musel připravit krátký tříminutový projev na volně zvolené téma, byl při tom natočen a poté se s ostatními rozebíralo možné vylepšení a úpravy projevu. V Project Managementu jsme se rozdělili dle národností a každá měla vymyslet svůj projekt a navrhnout schéma organizace projektu z hlediska logistiky, PR a personálního obsazení. Zpětně se diskusí hodnotila reálnost a náročnost projektu.  Poslední večer jsme byli na večeři v pravé slovenské restauraci a ochutnali jsme speciality místní kuchyně v čele s tradičními haluškami s bryndzou. Dobrovolníci si vyzkoušeli nově nabyté znalosti z Public Speaking a přednesli řeč na libovolné téma před všemi účastníky campu.

spc2

Třetí den dopoledne jsme měli poslední dva trainingy na téma Motivation a Conflict Managemet. V Conflict Managementu jsme museli vyřešit zadané problémy tou nejpřijatelnější cestou.

Celý SPC Camp byl pro každého z nás velkým přínosem pro osobní rozvoj a poznatky z něj určitě využijeme ať už v praktickém, tak v profesním životě.

spc3